United Technologies Corporation (UTC) w branży przeciwpożarowej i bezpieczeństwa zadebiutowało w 2003 r., a dziś UTC Fire & Security (UTCFS) jest światowym liderem w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie zabezpieczenia pożarowego i rozwiązań elektronicznych systemów zabezpieczeń dla osób fizycznych oraz przedsiębiorstw na całym świecie.

Dzięki szerokiemu wachlarzowi marek znajdujących się w portfelu spółki, UTCFS dostarcza swoim klientom pełen zakres rozwiązań ochrony przeciwpożarowej i systemów bezpieczeństwa. UTCFS składa się z trzech podstawowych jednostek organizacyjnych:

1) Global Fire Products, w tym: wykrywanie pożaru i systemy alarmowe, tłumienie ognia, sprzęt przeciwpożarowy, specjalistyczne wykrywanie pożaru oraz produkty przeciwpożarowe przeznaczone do budownictwa mieszkalnego oraz komercyjnego.

2) Global Security Products, w tym: kontrola dostępu, sygnalizacja włamania oraz systemy telewizji dozorowej CCTV.

3) Fire & Security Services, w tym: projektowanie systemów, instalacja, obsługa i monitorowanie systemów kontroli dostępu i systemu przeciwpożarowego, jak również inne pokrewne usługi. Sektor usług jest zarządzany przez pięć regionów – Azji; Wielkiej Brytanii, Irlandii i Republiki Południowej Afryki; Australii, obu Ameryk oraz Europy.